Lūiss Hamiltons: pasaules čempiona karjera

Satura rādītājs:

Lūiss Hamiltons ir slavens britu Formula 1 sacīkšu braucējs. Tagad viņš spēlē Mercedes komandā, ar kuru pilots līgumu parakstīja 2013. gadā. Lūiss nav precējies. Presē bieži parādījās baumas par Lūisa Hamiltona un Riannas romantiskajām attiecībām, taču pats sacīkšu braucējs vairākkārt norādīja, ka slaveno dziedātāju pazīst jau ilgu laiku, un viņi ir tikai draugi.

Karjeras sākums

Lūiss dzimis 1985. gadā. 11 gadu vecumā viņš sāka nodarboties ar kartingu, tāpat kā vairums Formula 1 braucēju. 2001. gadā viņš piedalījās Formula Renault ziemas seriālā. Hamiltons nobrauca četras sacīkstes un kopvērtējumā ieņēma 5. vietu, neizcīnot nevienu medaļu.

Lūiss Hamiltons un Rianna

Debija un čempionāts

2007. gadā savās pirmajās sacīkstēs Hamiltons izcīnīja bronzu. Visus šokēja brita debija. Bet tas bija tikai sākums. Malaizijas Grand Prix Luiss Hamiltons kļuva par otro, pēc tam viņš izcīnīja sudrabu Bahreinā, Spānijā un Monako. Sestais un septītais Formula 1 posms pilotam kļuva par "zeltu". Pirmo reizi Lūiss uz augstākā pakāpiena kāpa Kanādā, bet otro reizi - ASV. Tālāk Hamiltons izcīnīja bronzu Francijā un Lielbritānijā. Pēc tam notika neveiksme -9. vieta Eiropas Grand Prix. Pēc neveiksmes Lūiss Hamiltons uzreiz spēja uzvarēt – Grand Prix Ungārijā pilotam atnesa trešo zeltu karjerā.

Tad trīs posmus brits nespēja uzvarēt pat vienu reizi, tikai vienu reizi ieņemot otro vietu. Japānā Lūisam Hamiltonam atkal izdevās uzvarēt. Sezonas 16. Grand Prix izcīņa, kas norisinājās Ķīnā, sportistam bija katastrofa. Pilots nespēja pabeigt sacīkstes un krietni apgrūtināja sev cīņu par čempiona titulu. Sezonas pēdējās sacīkstēs vienā no līkumiem Hamiltona mašīna noslāpa. Viņš finišēja septītajā vietā, kas viņam neļāva kļūt par F1 čempionu debijas sezonā.

Lūiss Hamiltons

Bet britam uz titulu nebija ilgi jāgaida. Jau nākamajā sezonā viņš spēja uzvarēt Formulā 1. Pēc uzvaras Austrālijā Lūiss Malaizijā ierindojās 5.vietā, Bahreinā viņam bija 13.vieta. Pēc tam viņš varēja atgriezties uz goda pjedestāla. Braucējs ieņēma 3., 2. un 1. vietas attiecīgi Spānijā, Turcijā un Monako. Pēc izstāšanās Grand Prix Kanādā un 10. vietas posmos Francijā Hamiltons spēja izcīnīt 4 goda pjedestālus, no kuriem 2 bija zelta, piecās turpmākajās sacīkstēs. Lūiss izcīnīja savu pēdējo uzvaru čempionāta sezonā Ķīnā. 98 punkti ļāva britam uzvarēt kopvērtējumā.

Otrais un trešais čempionāts

Nākamās piecas sezonas Lūisam Hamiltonam neizdevās. Viņš sezonu pabeidza trīs reizes ceturtajā un divreiz piektajā. Tikai 5 sezonu laikā sacīkšu braucējs spēja izcīnīt 13 uzvaras. 2014. gadā Hamiltons spēja atgūt Formula 1 titulu.

Austrālijas Grand Prix Luiss nevarēja tiktlīdz beigām, bet pēc tam izcīnīja 4 uzvaras pēc kārtas. Sestajā posmā, kas notika Monako, Hamiltons kļuva par otro. Kanādā viņam neizdevās finišēt otro reizi sezonā. Pēc tam bija Austrijas Grand Prix, kur Luiss Hamiltons izcīnīja sudraba medaļu. Vēl viena uzvara tika iegūta dzimtajā Lielbritānijā, kam sekoja 3 trešās vietas. Beļģijā brits atkal pameta trasi, bet pēc tam spēja uzvarēt 6 posmos no 7. 384 punkti padarīja Hamiltonu par divkārtēju Formula 1 čempionu.

Luisa Hamiltona Grand Prix

Gadu vēlāk viņš otro reizi pēc kārtas uzvarēja Formulā 1, izcīnot 10 uzvaras. Divu sezonu laikā britam tikai reizi nav izdevies tikt uz goda pjedestāla, ja neņem vērā sacīkstes, kurās viņš nefinišēja. Pagājušajā sezonā brits uzvarēja 10 posmos un kļuva par otro vietu ieskaitē. Šogad Lūiss Hamiltons ir 2. vietā pēc 4 posmiem.