Slēpotājs Northug Petter: biogrāfija, sasniegumi un interesanti fakti

Satura rādītājs:

Anonim

Northug Petter ir slavens norvēģu slēpotājs. Viņa kontā ir daudz balvu un ierakstu. Viņš 13 reizes kļuva par pasaules čempionu, divas reizes uzvarēja olimpiskajās spēlēs. Pasaules čempionātos viņš kļuva par absolūto rekordistu, kuram izdevās uzvarēt visās sešās disciplīnās. Kļuvis arī par divkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, viņš saņēma neoficiālo slēpju karaļa titulu. Divas reizes atzīts par Norvēģijas labāko sportistu. Pretinieki viņu pazīst ar unikālo spēju paātrināties finiša taisnē, gūstot uzvaru ar spēcīgu grūdienu. Īpaši viņam padodas slidošanas stils.

Slēpotāja biogrāfija

northug Petter

Northug Petter dzimis 1986. gadā. Viņš dzimis Norvēģijas pilsētā Musvik Nur-Trendelag provincē. Viņš sāka savu karjeru profesionālajā sportā, piedaloties kontinenta sacensībās. Jo īpaši viņš guva dažus panākumus Skandināvijas sacīkstēs, septiņas reizes kāpjot uz goda pjedestāla. Veiksmīgākās viņam bija iedzīšanas sacīkstes un 15 kilometru starti.

Nortugs Peters Pasaules kausa izcīņā debitēja 2005./2006. gada sezonā. Viņš debitēja sprintā, kas notika Drammenā. Nortugs Peters finišēja 35. vietā. Paralēli viņš turpināja piedalīties arī Skandināvijas sacensībās. Sezonas beigāstika oficiāli paziņots, ka viņš iegūst vietu izlasē.

Tajā pašā laikā savā pirmajā Pasaules kausa sezonā Nortugs izcīnīja savu pirmo uzvaru. 2006. gada 8. martā viņš finišēja pirmais skiatlonā Falunā, Zviedrijā. Aiz sevis viņš atstāja divus vāciešus – Tobiasu Angereru un Akselu Teihmanu.

Northug Petter finišēja otrais šīs sezonas pēdējās sacīkstēs. Tajā pašā skiatlonā viņš izlaida uzvaru, finiša taisnē zaudējot nepilnas četras sekundes zviedram Matiasam Fredriksonam. Kopumā viņš savu pirmo Pasaules kausa sezonu pabeidza 15. vietā.

Nākotnes zvaigzne

Petter Northug personīgā dzīve

Nākotnes zvaigzne – tā viņa sporta karjeras sākumā Nortugu sauca daudzi žurnālisti, un viņi neizdevās. Par līgumu ar viņu vienlaikus sacentās vairāki slēpošanas aprīkojuma ražotāji. Uzvaru šajā konfrontācijā izcīnīja Fišers. Tolaik Nortugs vēl bija juniors, taču, neskatoties uz to, viņa līgumā bija iekļauta tarifa likme. Jaunam sportistam tas vēl nekad nav darīts. Maksa tika reizināta ar 5 ar nosacījumu, ka Nortugs līdz 2007. gada beigām novedīs Norvēģijas valstsvienību pasaules elitē.

2006. gadā Turīnā, Itālijā, notika ziemas olimpiskās spēles, taču Nortugs netika iekļauts valstsvienības sastāvā. Skandināvi izcīnīja 3 sudraba un vienu bronzas medaļu. Šis priekšnesums tika uzskatīts par neveiksmi. Tad daudzi, tāpat kā pats Nortugs, brīnījās, kāpēc viņu nepaņēma uz olimpiskajām spēlēm.

Pirmo lielo panākumu viņš guva Pasaules čempionātā, kas notika 2007. gadā Saporo, Japānā. Stafetē uzvarēja Nortugs. Un divus gadus vēlākČehija Libereca izcīnīja savu pirmo zelta medaļu pasaules čempionātā individuālajā braucienā. Norvēģis ierindojās pirmajā vietā iedzīšanas sacensībās, veicot 15 kilometrus klasiskajā stilā, bet pēc tam tikpat daudz arī slidojumā. Spoža uzvara šajās sacīkstēs tika atzīta par vienu no Petera Nortuga labākajiem finišiem.

Karaliskais gads

Petter Northug un Carolyn

2010. gads Nortugam bija patiesi zvaigžņu gads. Sezonas beigās viņš pirmo reizi karjerā izcīnīja Pasaules kausu. 9 reizes Nortugs finišā ieradās pirmais, vēl 6 reizes bija otrais un vienu reizi ieņēma trešo vietu. Cīņas izskatu viņam izdevās uzspiest tikai čeham Lukašam Baueram, kurš kļuva par otro kopvērtējumā. Taču patiesībā cīņas nebija, jo Nortuga pārsvars bija 600 punkti.

Tajā pašā gadā norvēģis triumfēja olimpiskajās spēlēs Vankūverā, Kanādā. Lai gan sākumā viss nogāja greizi. Nortugs 15 km brīvajā stilā finišēja 41. vietā un iedzīšanā atradās līderu grupā, līdz pēdējā kāpumā atpalika, ieņemot tikai 11. vietu.

Taču 50 km masu startā finiša taisnē viņam izdevās par trim sekundes desmitdaļām apsteigt vācieti Akselu Teihmanu, izcīnot pirmo olimpisko zelta medaļu.

Stafetē Nortugs skrēja pēdējā posmā, distanci sākot no ceturtās vietas. Viņam izdevās apsteigt līderus, taču līdz tam laikam no vajātājiem atrāvās zviedrs Markuss Helners, līdz ar to norvēģi ieguva sudrabu.

Noslēguma sprintā Nortugs cīnījās ar diviem krieviem ŅikituKrjukovs un Aleksandrs Panžinskis, zaudējot viņiem un izcīnot bronzu.

Finālā komandu sprintā Nortugs izcīnīja vēl vienu olimpisko zeltu pārī ar Øystein Pettersen. Norvēģijas komandai tās bija triumfējošas olimpiskās spēles, kurās viņi izcīnīja pirmo vietu distanču slēpošanas kopvērtējumā.

Otrais Pasaules kausa triumfs

Petter Northug labākais apdari

2010./2011. gada Pasaules kausa izcīņā Nortug zaudēja uzvaru šveicietim Dario Colognier, ieņemot otro vietu. 2011./12.gada sezonā viņš kļuva par trešo, ļaujot Ķelnei veikt zelta dubultu. Tikai 2012./13.gada sezonā viņš atguva planētas spēcīgākā slēpotāja titulu.

Kopējā ieskaitē viņš apsteidza šveicieti Dario Kolnjē, kurš šoreiz bija trešais, un krievu Aleksandru Legkovu, kurš finišēja otrajā vietā. Viņa pēdējais pārsvars bija gandrīz 200 punkti no tuvākā vajātāja.

Otrais olimpiskais triumfs

slēpotājs northug Petter

Bet otrās olimpiskās spēles viņa karjerā bija neveiksmīgas. Sākumā viņš izlaida 15 km skrējienu klasiskajā stilā. Tad viņam neizdevās skiatlons, ieņemot tikai 17. vietu.

Sacensībās 50 kilometru garumā no masu starta tika 18. pozīcija. Vistuvāk olimpiskajai medaļai stafetē bija Nortugs. Viņš atkal skrēja pēdējā kājā. Taču šoreiz viņam neizdevās pielikt atstarpi, ko skrējiena sākumā bija radījuši viņa tautieši. Nortugs ieveda Norvēģijas komandu uz ceturto vietu, gandrīz 40 sekundes aiz francūža Ivana Bouate.

Frīstaila sprinta sacensībās Northug negaidītizaudēja pusfinālā, un olimpiādes pēdējā dienā pārī ar Olu Vīgenu Hatestadu kļuva tikai ceturtais vīriešu komandu sprintā. Galu galā viņam neizdevās izcīnīt nevienu medaļu, taču tas netraucēja viņa komandai uzvarēt distanču slēpošanas kopvērtējumā.

Privātā dzīve

Pītera Nortuga personīgā dzīve attīstās ļoti veiksmīgi, lai gan viņš visu šo laiku ir oficiāli neprecējies. Zināms, ka savas karjeras sākumā tikās ar barjerskrējēju Reihu Nordtomu. Pēc tam notika noslēpumains romāns ar pornogrāfisko aktrisi Eilaru Lī, ko slēpotāja pārstāvji visādā ziņā noliedza.

2015. gadā Petter Northug un Caroline Dahl, skandināvu popdziedātāja, tika pamanīti kopā. Pastāv arī baumas par viņa romānu ar iesācēju slēpotāju Kerolīnu Vollanu, kura ir par viņu 9 gadus jaunāka.

2014. gadā Nortugs bija skaļa skandāla centrā. Piedzēries, viņš iekļuva avārijā netālu no Tronheimas. 23 gadus vecais vīrietis, kurš atradās savā automašīnā, lauzis atslēgas kaulu. Pats Peters no negadījuma vietas aizbēga, bet pēc tam tomēr atzina, ka brauc.

Viņam tika atņemta autovadītāja apliecība, viņam tika piespriests 50 dienu cietumsods un liels naudas sods.