Velsas stadions "Cardiff City": vēsture un spēles

Satura rādītājs:

Cardiff City ir viens no diviem Velsas futbola klubiem, kas spēlē Premjerlīgā. Arēnā trīs gadus kopš tās atvēršanas atrodas Kārdifas blūza regbija klubs.

Kārdifas pilsētas stadions

Detaļas

Stadiona celtniecība ilga divus gadus un noslēdzās 2009. gada pavasarī. Divas komandas sāka dalīt arēnu uzreiz. Pirmais bija Cardiff City Football Club, kas pārcēlās no Ninjanas parka, kas bija galvaspilsētas kluba mājvieta 99 gadus. Otrie stadiona īpašnieki ir regbija klubs Cardiff Blues.

Arēnas celtniecības izmaksas bija aptuveni 50 miljoni mārciņu. Arups bija arhitekts. Ietilpība - 25 tūkstoši sēdvietu. Kārdifas pilsētas stadions ir otrā arēna valstī pēc vietu skaita, atpaliekot tikai pēc Millenium, kurā ir 74,5 tūkstoši skatītāju. Vasarā Kārdifas pilsētas stadions tika atjaunots, pēc tam tas sāka uzņemt līdz 33,5 tūkstošiem līdzjutēju.

Pirmās spēles

2009. gada jūlija vidū Kārdifa un Celtic aizvadīja draudzības spēli.arēnas mačs. Kārdifas pilsētas stadiona oficiālā debija notika 2009. gada augustā, kad viesos pie mājiniekiem ieradās Skuntorpa United. Mačs beidzās ar graujošu velsiešu uzvaru ar rezultātu 4-0.

Tā paša gada novembrī Velsas izlase pirmo reizi apmeklēja stadionu, aizvadot draudzības spēli pret Skotiju. Spēle noslēdzās ar velsiešu uzvaru ar 3:0. Gandrīz gadu vēlāk Velsa aizvadīja savu pirmo oficiālo spēli Kārdifas pilsētā. Tā bija spēle Euro-2012 atlases ietvaros. Lielbritānijas komanda bija Bulgārijas sāncense.

Slavenas spēles

Viens no pirmajiem lielajiem klubiem, kas apmeklēja Velsas kluba jauno arēnu, bija Manchester City. Tā bija Virslīgas 2. kārtas spēle. Mačs noslēdzās ar sensacionālu Kārdifas pilsētas uzvaru 3:2. Otrā puslaika sākumā "pilsoņi" izvirzījās vadībā, taču dažas minūtes vēlāk velsieši panāca izlīdzinājumu, un puslaika beigās Kempbela dublis deva komandai lielu pārsvaru. Negredo uzstādīja galarezultātu apturēšanas laikā.

Manchester United ieradās Velsā 12. kārtā. Mačs noslēdzās neizšķirti. 13. kārtā Kārdifas pilsētas sāncense bija Londonas Arsenal. Šoreiz Velsas spēlētājiem neizdevās pārsteigt grandu. Remzija stiprinājums un Flamini vārti deva lielgabalniekiem pārliecinošu uzvaru.

Liverpool martā viesojās Kārdifsitijā. Mačs tika aizvadīts Virslīgas 31. kārtas ietvaros. Merseysiders bija viena no labākajām komandām čempionātā un pretendenti uz titulu. Spēles debija Mačs atklāja rezultātu. Dažas minūtes vēlāk Saures atjaunoja status quo. Pirmā puslaika vidū Kempbela vārti vēlreiz izvirzīja velsiešus vadībā, bet pirms pārtraukuma Skrtels vēlreiz izlīdzināja rezultātu. Liverpūle uzvarēja otro puslaiku ar 4:1 un uzvarēja maču ar 6:3.

Cardiff City stadions Cardiff City

2013./2014. gada sezonas pēdējā kārtā "Chelsea" ieradās viesos Kārdifas pilsētā, zaudējot izredzes uz čempionātu dažus mačus pirms Anglijas čempionāta beigām. Londonas Grand kļuva par pēdējo lielisko klubu, kas apmeklējis Velsas stadionu. Spēle noslēdzās ar Hosē Morinju aizbilstamo uzvaru 2:1. Sezonas beigās Cardiff City, kuras galvenais treneris Ole Gunars Solskjērs tika iecelts čempionāta laikā, tika pazemināta uz čempionātu un 3 sezonu laikā ne reizi nav tikusi paaugstināta uz Anglijas Premjerlīgu.

UEFA Superkauss

Pēc 20. vietas ieņemšanas Premjerlīgā 2013./2014. gadā Kārdifa tika pazemināta uz Anglijas futbola otro līgu. Kopš tā laika neviena pasaulslavena komanda kluba arēnā nav ieradusies. Tam vajadzēja mainīties pēc tam, kad Kārdifas pilsēta tika izvēlēta par 2014. gada UEFA Superkausa spēles starp Madrides Real un Sevilla komandu.

Spēli apmeklēja 30 854 skatītāji, kas joprojām ir arēnas rekords. Šķīrējtiesnesis bija angļu tiesnesis Marks Klatenburgs. Madrides Real uzvarēja ar 2:0, pateicoties Krištianu Ronaldu stiprinājumam.